ERJ6BWFR100V Panasonic
ERJ6BWFR100V Images
Please contact us for more photos of ERJ6BWFR100V
Part Number ERJ6BWFR100V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6BWFR100V
Datasheet download ERJ6BWFR100V.pdf
Request Quotation for ERJ6BWFR100V
ERJ6BWFR100V Specifications
Part Number ERJ6BWFR100V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.65 mm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Resistance Value 100 MOhm
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 2 mm