ERJ6ENF2491V Panasonic
ERJ6ENF2491V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF2491V
Part Number ERJ6ENF2491V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 2.49K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF2491V
Datasheet download ERJ6ENF2491V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF2491V
ERJ6ENF2491V Specifications
Part Number ERJ6ENF2491V
Resistance Value 2.49 kOhm
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm