ERJ-P08J1R5V Panasonic
ERJ-P08J1R5V Images
Please contact us for more photos of ERJ-P08J1R5V
Part Number ERJ-P08J1R5V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1.5 Ohm 5% 1 3W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-P08J1R5V
Datasheet download ERJ-P08J1R5V.pdf
Request Quotation for ERJ-P08J1R5V
ERJ-P08J1R5V Specifications
Part Number ERJ-P08J1R5V
Case Size 1206
Power Rating 0.33 W
Resistance Value 1.5 Ohm
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm