ERJ6ENF4303V Panasonic
ERJ6ENF4303V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF4303V
Part Number ERJ6ENF4303V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 430K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF4303V
Datasheet download ERJ6ENF4303V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF4303V
ERJ6ENF4303V Specifications
Part Number ERJ6ENF4303V
Resistance Value 430 kOhm
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm
Product Weight 4 mg
Replacement Part Number PART-ERJ6ENF4303V
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ6ENF4303V
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0603 4.7K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD T R