ERJ6GEYJ105V Panasonic
ERJ6GEYJ105V Images
Please contact us for more photos of ERJ6GEYJ105V
Part Number ERJ6GEYJ105V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1M Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6GEYJ105V
Datasheet download ERJ6GEYJ105V.pdf
Request Quotation for ERJ6GEYJ105V
ERJ6GEYJ105V Specifications
Part Number ERJ6GEYJ105V
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Size 0805
Package Type SMD
Resistance Value 1 MOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm