| Part Number | ERJ8CWFR020V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 479330 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 1206 20m Ohm 1% 1W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ8CWFR020V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ8CWFR020V |
|---|---|
| Termination Style | Wraparound |
| Case Size | 1206 |
| Supplier Package | 1206 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package Type | SMD |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 0.65 |
| Pin Count | 2 |
| Resistance Value | 20 MOhm |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin |
| Temperature Coefficient | ±50 ppm/°C |
| Power Rating | 1 W |
| Case Style | Molded |
| Type | Thick Film |
| Tolerance | 1 % |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.65 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Weight | 13 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ8CWFR020V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Res Thick Film 0603 120K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR03EZPFX1203.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 6.2K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2GEJ622X.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 1206 120 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR18EZPJ121.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0805 2K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R Download PDF datasheet for ERJP06F2001V.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0402 33K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW040233K0FKED.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0201 820 Ohm 5% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR006YZPJ821.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJP08F1000V.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR03EZPFX1002.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 5.1K Ohm 1% 1 20W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJU01F5101C.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0204(1406) 15K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMA02040C1502FB300.pdf |