ERJ8ENF4530V Panasonic
ERJ8ENF4530V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF4530V
Part Number ERJ8ENF4530V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 453 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF4530V
Datasheet download ERJ8ENF4530V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF4530V
ERJ8ENF4530V Specifications
Part Number ERJ8ENF4530V
Case Size 1206
Resistance Value 453 Ohm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm