CRCW0603560RFKEAC Vishay
CRCW0603560RFKEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW0603560RFKEAC
Part Number CRCW0603560RFKEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 560 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603560RFKEAC
Datasheet download CRCW0603560RFKEAC.pdf
Request Quotation for CRCW0603560RFKEAC
CRCW0603560RFKEAC Specifications
Part Number CRCW0603560RFKEAC
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Termination Style Wraparound
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Type Thick Film
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Resistance Value 560 Ohm
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm