ERJP03F8451V Panasonic
ERJP03F8451V Images
Please contact us for more photos of ERJP03F8451V
Part Number ERJP03F8451V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 8.45KOhm 1% 1 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP03F8451V
Datasheet download ERJP03F8451V.pdf
Request Quotation for ERJP03F8451V
ERJP03F8451V Specifications
Part Number ERJP03F8451V
Case Size 0603
Pin Count 2
Power Rating 1/5 W
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Supplier Package 0603
Tolerance 1 %
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Resistance Value 8.45 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Lead Finish Tin
Type Thick Film
Operating Temperature -55 to 155 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm