ERJ8ENF1473V Panasonic
ERJ8ENF1473V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF1473V
Part Number ERJ8ENF1473V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 147K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF1473V
Datasheet download ERJ8ENF1473V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF1473V
ERJ8ENF1473V Specifications
Part Number ERJ8ENF1473V
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Case Style Molded
Resistance Value 147 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm