ERJ8ENF33R0V Panasonic
ERJ8ENF33R0V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF33R0V
Part Number ERJ8ENF33R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 33 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF33R0V
Datasheet download ERJ8ENF33R0V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF33R0V
ERJ8ENF33R0V Specifications
Part Number ERJ8ENF33R0V
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 33 Ohm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm