| Part Number | ERJ8ENF4222V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 331370 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 1206 42.2K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ8ENF4222V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ8ENF4222V |
|---|---|
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Power Rating | 0.25 W |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 0.6 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Case Size | 1206 |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Tin |
| Resistance Value | 42.2 kOhm |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Case Style | Molded |
| Tolerance | 1 % |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Weight | 10 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ8ENF4222V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | CPF 0402 39R 0.1% 25PPM 1K RL Download PDF datasheet for 1-1879208-5.pdf |
|
ROHM | Res 0805 750 Ohm 5% 2 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for ESR10EZPJ751.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 2512 0.62 Ohm 1% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ1TRQFR62U.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 1206 510m Ohm 1% 1 4W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR18EZHFLR510.pdf |
|
TE Connectivity | Res Thick Film 0805 1M Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Download PDF datasheet for 1623141-1.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0805 1M Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR10EZPJ105.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0204(1406) 10M Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMA02040C1005FB300.pdf |
|
TE Connectivity | Res Thin Film 0603 47 Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for 2-1676481-4.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 2512 3.6K Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R Download PDF datasheet for MCR100JZHJ362.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 2309 330K Ohm 0.5% 2 5W \u00b125ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMB02070D3303DB200.pdf |