ERJ8ENF68R0V Panasonic
ERJ8ENF68R0V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF68R0V
Part Number ERJ8ENF68R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 68 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF68R0V
Datasheet download ERJ8ENF68R0V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF68R0V
ERJ8ENF68R0V Specifications
Part Number ERJ8ENF68R0V
Case Size 1206
Resistance Value 68 Ohm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm