| Part Number | ERJ8ENF7681V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 347870 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 1206 7.68K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ8ENF7681V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ8ENF7681V |
|---|---|
| Case Size | 1206 |
| Case Style | Molded |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Resistance Value | 7.68 kOhm |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 0.6 mm |
| Power Rating | 0.25 W |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Tolerance | 1 % |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Weight | 10 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ8ENF7681V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Res Thick Film 0603 510 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR03EZPFX5100.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 27 Ohm 1% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJP08F27R0V.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0603 402K Ohm 1% 1 10W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCT 06030C4023FP500.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0805 2.61KOhm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR10FZPF2611.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 1206 1.82K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW12061K82FKEA.pdf |
|
Panasonic | RES THKFLM ANTI-SULFUR 0805 3 OHM 5%, AG PD BASED SMD Download PDF datasheet for ERJ-U06J3R0V.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0201 2.2M Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW02012M20FNED.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0805 33.2KOhm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR10FZPF3322.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 2512 10 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R Download PDF datasheet for CRCW251210R0FKEG.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 91 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ3EKF91R0V.pdf |