ERJ8GEYJ106V Panasonic
ERJ8GEYJ106V Images
Please contact us for more photos of ERJ8GEYJ106V
Part Number ERJ8GEYJ106V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 10M Ohm 5% 1 4W -400ppm \u00b0C to 150ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8GEYJ106V
Datasheet download ERJ8GEYJ106V.pdf
Request Quotation for ERJ8GEYJ106V
ERJ8GEYJ106V Specifications
Part Number ERJ8GEYJ106V
Case Size 1206
Resistance Value 10 MOhm
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Temperature Coefficient -400 to 150 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm