ERJ8GEYJ1R6V Panasonic
ERJ8GEYJ1R6V Images
Please contact us for more photos of ERJ8GEYJ1R6V
Part Number ERJ8GEYJ1R6V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1.6 Ohm 5% 1 4W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8GEYJ1R6V
Datasheet download ERJ8GEYJ1R6V.pdf
Request Quotation for ERJ8GEYJ1R6V
ERJ8GEYJ1R6V Specifications
Part Number ERJ8GEYJ1R6V
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Size 1206
Resistance Value 1.6 Ohm
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm