ERJ8GEYJ621V Panasonic
ERJ8GEYJ621V Images
Please contact us for more photos of ERJ8GEYJ621V
Part Number ERJ8GEYJ621V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 620 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8GEYJ621V
Datasheet download ERJ8GEYJ621V.pdf
Request Quotation for ERJ8GEYJ621V
ERJ8GEYJ621V Specifications
Part Number ERJ8GEYJ621V
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 620 Ohm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm