MCR01MZPF7681 ROHM
MCR01MZPF7681 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF7681
Part Number MCR01MZPF7681
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RESISTORS 0402 1%
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF7681
Datasheet download MCR01MZPF7681.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF7681
MCR01MZPF7681 Specifications
Part Number MCR01MZPF7681
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Packaging Paper Tape and Reel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Free Yes
Resistance Value 7.68 kOhm
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Family MCR
Type Thick Film
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm