ERJ8GEYJ7R5V Panasonic
ERJ8GEYJ7R5V Images
Please contact us for more photos of ERJ8GEYJ7R5V
Part Number ERJ8GEYJ7R5V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 7.5 Ohm 5% 1 4W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8GEYJ7R5V
Datasheet download ERJ8GEYJ7R5V.pdf
Request Quotation for ERJ8GEYJ7R5V
ERJ8GEYJ7R5V Specifications
Part Number ERJ8GEYJ7R5V
Case Size 1206
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 7.5 Ohm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm