ERJP06J101V Panasonic
ERJP06J101V Images
Please contact us for more photos of ERJP06J101V
Part Number ERJP06J101V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 100 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06J101V
Datasheet download ERJP06J101V.pdf
Request Quotation for ERJP06J101V
ERJP06J101V Specifications
Part Number ERJP06J101V
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Case Size 0805
Mounting Surface Mount
Resistance Value 100 Ohm
Lead Finish Tin
Tolerance 5 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm