ERJ8RQJR22V Panasonic
ERJ8RQJR22V Images
Please contact us for more photos of ERJ8RQJR22V
Part Number ERJ8RQJR22V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 0.22 Ohm 5% 1 4W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8RQJR22V
Datasheet download ERJ8RQJR22V.pdf
Request Quotation for ERJ8RQJR22V
ERJ8RQJR22V Specifications
Part Number ERJ8RQJR22V
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Power Rating 0.25 W
Resistance Value 220 MOhm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm