TNPW08053K01BEEN Vishay
TNPW08053K01BEEN Images
Please contact us for more photos of TNPW08053K01BEEN
Part Number TNPW08053K01BEEN
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 3.01K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW08053K01BEEN
Datasheet download TNPW08053K01BEEN.pdf
Request Quotation for TNPW08053K01BEEN
TNPW08053K01BEEN Specifications
Part Number TNPW08053K01BEEN
Case Size 0805
Resistance Value 3.01 kOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Failure Rate
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Military Standard
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm