ERJB1CFR01U Panasonic
ERJB1CFR01U Images
Please contact us for more photos of ERJB1CFR01U
Part Number ERJB1CFR01U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 0.01 Ohm 1% 2W \u00b1350ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJB1CFR01U
Datasheet download ERJB1CFR01U.pdf
Request Quotation for ERJB1CFR01U
ERJB1CFR01U Specifications
Part Number ERJB1CFR01U
Case Size 2010
Power Rating 2 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Case Style Molded
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.55 mm
Temperature Coefficient ±350 ppm/°C
Resistance Value 10 MOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 5 mm