ERJP06D1103V Panasonic
ERJP06D1103V Images
Please contact us for more photos of ERJP06D1103V
Part Number ERJP06D1103V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 110K Ohm 0.5% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06D1103V
Datasheet download ERJP06D1103V.pdf
Request Quotation for ERJP06D1103V
ERJP06D1103V Specifications
Part Number ERJP06D1103V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Tolerance 0.5 %
Case Size 0805
Resistance Value 110 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm