ERJP06J121V Panasonic
ERJP06J121V Images
Please contact us for more photos of ERJP06J121V
Part Number ERJP06J121V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 120 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06J121V
Datasheet download ERJP06J121V.pdf
Request Quotation for ERJP06J121V
ERJP06J121V Specifications
Part Number ERJP06J121V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 120 Ohm
Lead Finish Tin
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm