MCR18EZPF3600 ROHM
MCR18EZPF3600 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPF3600
Part Number MCR18EZPF3600
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 360 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPF3600
Datasheet download MCR18EZPF3600.pdf
Request Quotation for MCR18EZPF3600
MCR18EZPF3600 Specifications
Part Number MCR18EZPF3600
Type Thick Film
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Supplier Package 1206
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Resistance Value 360 Ohm
Power Rating 0.25 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm