ERJP06J390V Panasonic
ERJP06J390V Images
Please contact us for more photos of ERJP06J390V
Part Number ERJP06J390V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 39 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06J390V
Datasheet download ERJP06J390V.pdf
Request Quotation for ERJP06J390V
ERJP06J390V Specifications
Part Number ERJP06J390V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Resistance Value 39 Ohm
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Case Size 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm