ERJP08J205V Panasonic
ERJP08J205V Images
Please contact us for more photos of ERJP08J205V
Part Number ERJP08J205V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 2MOhm 5% 2 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08J205V
Datasheet download ERJP08J205V.pdf
Request Quotation for ERJP08J205V
ERJP08J205V Specifications
Part Number ERJP08J205V
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Termination Style Wraparound
Power Rating 2/3 W
Resistance Value 2 MOhm
Type Thick Film
Supplier Package 1206
Tolerance 5 %
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Pin Count 2
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm