CRCW120627K0JNEAC Vishay
CRCW120627K0JNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW120627K0JNEAC
Part Number CRCW120627K0JNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 27K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW120627K0JNEAC
Datasheet download CRCW120627K0JNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW120627K0JNEAC
CRCW120627K0JNEAC Specifications
Part Number CRCW120627K0JNEAC
Resistance Value 27 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
MSL Level 1
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Supplier Package 1206
Rad Hard No
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm