ERJS02F1691X Panasonic
ERJS02F1691X Images
Please contact us for more photos of ERJS02F1691X
Part Number ERJS02F1691X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 1.69K Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS02F1691X
Datasheet download ERJS02F1691X.pdf
Request Quotation for ERJS02F1691X
ERJS02F1691X Specifications
Part Number ERJS02F1691X
Case Style Molded
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Resistance Value 1.69 kOhm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm