ERJS02J222X Panasonic
ERJS02J222X Images
Please contact us for more photos of ERJS02J222X
Part Number ERJS02J222X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS02J222X
Datasheet download ERJS02J222X.pdf
Request Quotation for ERJS02J222X
ERJS02J222X Specifications
Part Number ERJS02J222X
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Resistance Value 2.2 kOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm