ERJS02J564X Panasonic
ERJS02J564X Images
Please contact us for more photos of ERJS02J564X
Part Number ERJS02J564X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 560K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS02J564X
Datasheet download ERJS02J564X.pdf
Request Quotation for ERJS02J564X
ERJS02J564X Specifications
Part Number ERJS02J564X
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Resistance Value 560 kOhm
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm