MCR18EZHJ154 ROHM
MCR18EZHJ154 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZHJ154
Part Number MCR18EZHJ154
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 150K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZHJ154
Datasheet download MCR18EZHJ154.pdf
Request Quotation for MCR18EZHJ154
MCR18EZHJ154 Specifications
Part Number MCR18EZHJ154
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Resistance Value 150 kOhm
Max Processing Temp 260|265
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.25 W
Case Size 1206
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Type Thick Film
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm