ERJU01F1802C Panasonic
ERJU01F1802C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F1802C
Part Number ERJU01F1802C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 18K Ohm 1% 1 20W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F1802C
Datasheet download ERJU01F1802C.pdf
Request Quotation for ERJU01F1802C
ERJU01F1802C Specifications
Part Number ERJU01F1802C
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Supplier Package 0201
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 18 kOhm
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm