ERJU01F3011C Panasonic
ERJU01F3011C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F3011C
Part Number ERJU01F3011C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 3.01K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F3011C
Datasheet download ERJU01F3011C.pdf
Request Quotation for ERJU01F3011C
ERJU01F3011C Specifications
Part Number ERJU01F3011C
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Resistance Value 3.01 kOhm
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Supplier Package 0201
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm