ERJU01J1R0C Panasonic
ERJU01J1R0C Images
Please contact us for more photos of ERJU01J1R0C
Part Number ERJU01J1R0C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 1 Ohm 5% 1 20W -100 to 600ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier Taping
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01J1R0C
Datasheet download ERJU01J1R0C.pdf
Request Quotation for ERJU01J1R0C
ERJU01J1R0C Specifications
Part Number ERJU01J1R0C
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0201
Supplier Package 0201
Resistance Value 1 Ohm
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm