ERJU01J360C Panasonic
ERJU01J360C Images
Please contact us for more photos of ERJU01J360C
Part Number ERJU01J360C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 36 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier Taping
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01J360C
Datasheet download ERJU01J360C.pdf
Request Quotation for ERJU01J360C
ERJU01J360C Specifications
Part Number ERJU01J360C
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Power Rating 0.05 W
Supplier Package 0201
Resistance Value 36 Ohm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm