ERJU01J620C Panasonic
ERJU01J620C Images
Please contact us for more photos of ERJU01J620C
Part Number ERJU01J620C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 62 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01J620C
Datasheet download ERJU01J620C.pdf
Request Quotation for ERJU01J620C
ERJU01J620C Specifications
Part Number ERJU01J620C
Resistance Value 62 Ohm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm