ERJU02F75R0X Panasonic
ERJU02F75R0X Images
Please contact us for more photos of ERJU02F75R0X
Part Number ERJU02F75R0X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 75 Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU02F75R0X
Datasheet download ERJU02F75R0X.pdf
Request Quotation for ERJU02F75R0X
ERJU02F75R0X Specifications
Part Number ERJU02F75R0X
Termination Style Wraparound
Case Style Molded
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 75 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Power Rating 0.1 W
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm