ERJU03J102V Panasonic
ERJU03J102V Images
Please contact us for more photos of ERJU03J102V
Part Number ERJU03J102V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 1K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU03J102V
Datasheet download ERJU03J102V.pdf
Request Quotation for ERJU03J102V
ERJU03J102V Specifications
Part Number ERJU03J102V
Termination Style Wraparound
Resistance Value 1 kOhm
Supplier Package 0603
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm