MCR01MZPF5603 ROHM
MCR01MZPF5603 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF5603
Part Number MCR01MZPF5603
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RES 0402 1% 560K
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF5603
Datasheet download MCR01MZPF5603.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF5603
MCR01MZPF5603 Specifications
Part Number MCR01MZPF5603
Lead Free Yes
Resistance Value 560 kOhm
Case Size 0402
Packaging Paper Tape and Reel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Family MCR
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm