MCR006YZPF1004 ROHM
MCR006YZPF1004 Images
Please contact us for more photos of MCR006YZPF1004
Part Number MCR006YZPF1004
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 1M Ohm 1% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YZPF1004
Datasheet download MCR006YZPF1004.pdf
Request Quotation for MCR006YZPF1004
MCR006YZPF1004 Specifications
Part Number MCR006YZPF1004
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Case Size 0201
Resistance Value 1 MOhm
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Tolerance 1 %
Supplier Package 0201
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm