ERJU14F1000U Panasonic
ERJU14F1000U Images
Please contact us for more photos of ERJU14F1000U
Part Number ERJU14F1000U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 100 Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU14F1000U
Datasheet download ERJU14F1000U.pdf
Request Quotation for ERJU14F1000U
ERJU14F1000U Specifications
Part Number ERJU14F1000U
Resistance Value 100 Ohm
Power Rating 0.5 W
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Size 1210
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Supplier Package 1210
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm