| Part Number | ETQP4LR56WFC |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 415450 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Coil 560nH 20% 100KHz 21A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP4LR56WFC |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP4LR56WFC |
|---|---|
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 11.5 X 10.3 X 4 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 11.5 x 10.3 x 4 mm |
| Lead Finish | Tin|Tin/Copper |
| Product Depth | 10.3 mm |
| Product Height | 4 mm |
| Product Length | 11.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP4LR56WFC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 25% 100KHz 840mA 1515 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH3D14EHPNP-6R8PC.pdf |
|
Eaton | IND, HIGH CURRENT, 1.0UH, 17A, 2 PADS, SMT Download PDF datasheet for HCP0704-1R0-R.pdf |
|
API Delevan | Ind Power Choke Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz Ferrite 1.75A T R Download PDF datasheet for SDS850R-822N.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Chip Shielded 470uH 5% 790KHz 40Q-factor Ferrite 91mA 1812 T R Download PDF datasheet for S1812R-474JTR7.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Molded Wirewound 220uH 10% 796KHz 15Q-Factor Ferrite 50mA 1210 T R Download PDF datasheet for IMC1210ER221K.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Molded Wirewound 2.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Powdered Iron 290mA 1210 T R Download PDF datasheet for IMC1210ER2R7J.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 68uH 20% 100KHz 500mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH680M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 450nH 20% 100KHz 8.1A T R Download PDF datasheet for MPIA4040R4-R47-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 10.5A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER3R3M11.pdf |
|
Panasonic | INDUCTOR METAL CORE 2.2UH 5X5.5X3MM SMD Download PDF datasheet for ETQP3M220HFN.pdf |