| Part Number | EZJ-Z0V420WA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 264370 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Var MLV 30VDC 10A 42V 0402 SMD Paper T R |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Varistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EZJ-Z0V420WA |
| Datasheet download |
| Part Number | EZJ-Z0V420WA |
|---|---|
| Varistor Voltage | 42 V |
| Lead Finish | Tin |
| Technology | Multi-Layer |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.5 mm |
| Size Code | 402 |
| Capacitance Value | 56 pF |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Replacement Part Number | PART-EZJ-Z0V420WA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Var 35VAC 45VDC 500A 56V Radial Bulk Download PDF datasheet for ERZV07D560.pdf |
|
AVX | Var 30VAC 34VDC 200A 47V 1206 SMD T R Download PDF datasheet for VCAS120634N770DP.pdf |
|
TDK | Var MOV 35VAC 45VDC 500A 56V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72210S 350K101.pdf |
|
TDK | Var 25VAC 31VDC 200A 39V 1206 SMD Blister T R Download PDF datasheet for B72520E250K62.pdf |
|
TDK | Var MOV 680VAC 895VDC 4500A 1100V Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for B72214S681K101.pdf |
|
TDK | Var MOV 14VAC 18VDC 200A 22V 1206 SMD Blister T R Download PDF datasheet for B72520T140K62.pdf |
|
TDK | Var MOV 320VAC 420VDC 20000A 510V Pin Bulk Download PDF datasheet for B72225T4321K101.pdf |
|
TDK | Var MOV 175VAC 225VDC 10000A 270V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72220S2171K101.pdf |
|
TDK | Var MOV 30VAC 38VDC 2000A 47V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72220S300K101.pdf |
|
TDK | VARISTOR CU3225K150G2K1 - |