| Part Number | LMX2485QSQX NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 672260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Frequency Synthesizer Single 24-Pin WQFN T R |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LMX2485QSQX NOPB |
| Datasheet download |
| Part Number | LMX2485QSQX NOPB |
|---|---|
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Minimum Input Frequency | 500 MHz |
| Product Dimensions | 4 x 4 x 0.8(Max) |
| Supplier Package | WQFN |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Rad Hard | No |
| Maximum Input Frequency | 3100 MHz |
| Pin Count | 24 |
| Type | PLL Frequency Synthesizer |
| Lead Finish | Tin |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 3 |
| Screening Level | Extended Industrial |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 24WQFN |
| Replacement Part Number | PART-LMX2485QSQX NOPB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
QORVO | SINGLE POLE FOUR THROW SWITCH - |
|
Silicon Labs | PLL Clock Multiplier Attenuator Single 0.001MHz to 712.5MHz 64-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for SI5345A-B-GM.pdf |
|
NXP | Tuners Digital Set Top Box 1002MHz 32-Pin HVQFN T R Download PDF datasheet for TDA18250BHN C1Y.pdf |
|
Molex | Antenna Omni-Directional 4.5dBi 960MHz 2700MHz SMD Emboss T R Download PDF datasheet for 146200-0001.pdf |
|
QORVO | SP6T RFFE SWITCH FOR 3G 4G Download PDF datasheet for RF1656TR13.pdf |
|
Infineon | RF Switch SP3T 500MHz to 5000MHz 10-Pin TSNP T R Download PDF datasheet for BGSA13GN10E6327XTSA1.pdf |
|
NXP | - - |
|
Anaren | 5 dB Directional Coupler 4-Pin SMD Tube Download PDF datasheet for XC0900A-05S.pdf |
|
Texas Instruments | Quadrature Dmod 48-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TRF371125IRGZR.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Clock Synthesizer Triple 20-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for CDCE706PW.pdf |