| Part Number | SI5341B-B05239-GMR |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Quantity in stock | 317180 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Clock Generator Single 0.0001MHz to 350MHz 64-Pin QFN T R |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI5341B-B05239-GMR |
| Datasheet download |
| Part Number | SI5341B-B05239-GMR |
|---|---|
| Supplier Package | QFN |
| Type | PLL Clock Generator |
| Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3 V |
| Screening Level | Industrial |
| Package Dimensions | 9 x 9 x 0.83 mm |
| Maximum Input Frequency | 750 MHz |
| Output Frequency Range | 0.0001 to 350 MHz |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Minimum Input Frequency | 10 MHz |
| Pin Count | 64 |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Package | 64QFN |
| Replacement Part Number | PART-SI5341B-B05239-GMR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Integrated Device Technology | 6-output Differential Buffer For PCIe Gen2 Download PDF datasheet for 9DB106BGLF.pdf |
|
Texas Instruments | Analog RF Front End 16-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for CC2591RGVT.pdf |
|
QORVO | RF Switch Single SP3T 100MHz to 2700MHz 35dB 9-Pin MCM Download PDF datasheet for RF1628SR.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Clock Generator Dual 20-Pin SSOP Tube Download PDF datasheet for PLL1700E.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Frequency Synthesizer Single 1834MHz to 2028MHz 36-Pin LLP EP T R Download PDF datasheet for LMX2531LQ1910E NOPB.pdf |
|
Silicon Labs | Programmable PLL Clock Generator Single 20-Pin QFN T R Download PDF datasheet for SI5351B-B-GMR.pdf |
|
AVX | Thin-Film Directional Couplers 4-Pin SMD Download PDF datasheet for CP0603A0881BNTR.pdf |
|
Silicon Labs | Programmable PLL Clock Generator Single 0.16MHz to 200MHz 24-Pin QFN Download PDF datasheet for SI5338C-B01441-GM.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Multiplier Attenuator Single 0.001MHz to 712.5MHz 64-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for SI5345A-B-GM.pdf |
|
Integrated Device Technology | Clock Generator For PowerQUICC And PowerPC Microprocessors And Microcontrollers Download PDF datasheet for MPC9824AC.pdf |