| Part Number | SI5341B-B05875-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Quantity in stock | 799540 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Clock Generator Single 0.0001MHz to 350MHz 64-Pin QFN |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI5341B-B05875-GM |
| Datasheet download |
| Part Number | SI5341B-B05875-GM |
|---|---|
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Maximum Input Frequency | 750 MHz |
| Pin Count | 64 |
| Mounting | Surface Mount |
| Screening Level | Industrial |
| Type | PLL Clock Generator |
| Minimum Input Frequency | 10 MHz |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Package Dimensions | 9 x 9 x 0.83 mm |
| Output Frequency Range | 0.0001 to 350 MHz |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3 V |
| Supplier Package | QFN |
| Package | 64QFN |
| Replacement Part Number | PART-SI5341B-B05875-GM |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ON Semiconductor | Passive Tunable Integrated Circuit 4-Pin WLCSP T R Download PDF datasheet for TCP-4127UB-DT.pdf |
|
Texas Instruments | Quadrature Dmod 48-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TRF371135IRGZT.pdf |
|
Integrated Device Technology | Zero Delay PLL Clock Generator Single 32-Pin TQFP Tray Download PDF datasheet for MPC93R52AC.pdf |
|
Pulse | WWAN LTE P-SENSOR MAIN ANTENNA (EU ROW) - |
|
TDK | TDKCU4S0506AT-881-XR SMD ISOLATOR 869~89 Download PDF datasheet for CU4S0506AT-881-XR.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Frequency Synthesizer Single 36-Pin LLP EP T R Download PDF datasheet for LMX2541SQE2060E NOPB.pdf |
|
Nexperia | PLL Single Up to 17MHz 16-Pin SO T R Download PDF datasheet for 74HCT9046AD,118.pdf |
|
Integrated Device Technology | 6-output Differential Buffer For PCIe Gen2 Download PDF datasheet for 9DB106BGILF.pdf |
|
Texas Instruments | MCU 8-Bit CC1110Fx 8051 CISC 32KB Flash 2.5V 3.3V 36-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for CC1110F32RHHR.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Frequency Synthesizer Dual 75MHz to 2600MHz 24-Pin LAM UCSP T R Download PDF datasheet for LMX2470SLEX NOPB.pdf |