| Part Number | 100B-1003XNLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 433910 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1:1 -1dB Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 100B-1003XNLT |
| Datasheet download |
| Part Number | 100B-1003XNLT |
|---|---|
| Product Dimensions | 12.7 x 9.4 x 5.97 mm |
| Turns Ratio | 1:1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Style | Gull Wing |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 16 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 9.4 mm |
| Product Height | 5.97 mm |
| Product Length | 12.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-100B-1003XNLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:2 1500Vrms 0.7Ohm 0.7Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for PE-68678NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX1294NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1.41 1:1 1500Vrms Surface Mount Download PDF datasheet for E2458NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.1dB SMD Download PDF datasheet for H1102FNLT.pdf |
|
BEL | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for S558-5999-Z5-F.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1:0.8 1:1:0.8 1500Vrms 1Ohm 1Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for TX1099NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1.1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H1102NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:2 1:2 2000Vrms 2.4Ohm 2.4Ohm Prim. DCR 4.2Ohm 4.2Ohm Sec. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T5007NLT.pdf |
|
Pulse | CM CHOKE 100BASE-T1 1812SIZE Download PDF datasheet for AE2002T.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5400NL.pdf |