| Part Number | H5084FNLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 722770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1.2dB Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | H5084FNLT |
| Datasheet download |
| Part Number | H5084FNLT |
|---|---|
| Pin Count | 24 |
| Minimum Crosstalk | -50@1MHz dB |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum OCL Inductance | 0.35(Min) mH |
| Minimum CMRR | -50@2MHz dB |
| Maximum Isolation Voltage | 1500 Vrms |
| MSL Level | 1 |
| Turns Ratio | 1:1/1:1 |
| Minimum Return Loss | [email protected] to 40MHz dB |
| Maximum Insertion Loss | -1.2@100KHz dB |
| Product Dimensions | 15.24 x 10.287 x 4.14 |
| Transformer Type | 1000Base-T Single Port Ethernet Magnetic Transformer |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Max Processing Temp | 245 |
| Product Depth | 10.287 mm |
| Product Height | 4.14 mm |
| Product Length | 15.24 mm |
| Replacement Part Number | PART-H5084FNLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.1dB SMD Download PDF datasheet for HX1260FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX0068ANL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5200NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.1dB SMD Download PDF datasheet for H1102FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB SMD Download PDF datasheet for HX1198FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.75Ohm Prim DCR -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX2326FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5008NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5008NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for H1112NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for PE-68056NLT.pdf |